Klima Gazı Dolumu

Klima Gazı Dolumu

Klima Gazı Dolumu

 

Her mevsimde otomobil içerisinde seyir halindeyken klimalar kullanılmaktadır. Özellikle yaz ve kış aylarında seyir halindeyken otomobil içerisinde geçen süreç oto klima sistemleri sayesinde daha konforlu bir şekilde geçer. Kabin içerisindeki havanın sirkülasyonu sırasında içerideki havanın soğuması araba klima gazı ile mümkün olur. Oto klima gazı, daha konforlu bir kabin içi ortamı için klimanın soğutma veriminin arttırılmasını sağlar.

Bir kayış vasıtasıyla motordan güç alarak çalışan klima kompresörü; soğutma gazını soğutma sistemi içine basarak basıncını yükseltir ve sistem içine pompalar. Gaz, basıncının ve sıcaklığının düştüğü bir valf içine itilir. Soğuyan yeni gaz, yolcu kabini içindeki evaporatör içinde sirküle olur. Sonuç olarak, gaz tarafından soğutulan hava araç içine üflenerek kabin içinin soğutması sağlanır. Sirküle eden gaz tekrar kompresöre dönerek sirkülasyona yeni baştan başlar.

Klima Gazı Eksik Olursa Ne Olur?

Klima gazı biterse araç kabininin içi soğumaz. Klima içerideki sıcak havayı çekemez. Böylece düzgün çalışmayan klimalar özellikle yaz aylarında araç kabini içerisinde zaman geçirmeyi zorlaştırır. Klima gazı yaz aylarının kavurucu sıcaklarında kabin içerisinde geçen sürenin konforlu olmasını sağlar.

Klimaların bakımı doğru zamanda yapılmadığında gereken klima tamiri pahalı bir hizmet olabilir. Önceden alınabilecek önlemler ve belli dönemlerde yapılabilecek bakımlarla olası masraflardan korunmak mümkündür. Belirli aralıklarda klima dezenfeksiyonu yaptırmak da faydalı olacaktır.

Oto Klima Gazı Dolumu Nasıl Yapılır?

Klima gazı hemen bitmez ancak sonsuz ömre de sahip değildir. Araç klima gazı bittiğinde soğutma sistemi vasıtasıyla belli olur. Klima gazıklima gazı dolum cihazı ile aracın marka ve modeline özgün miktarlarda doldurulur. Uzmanlar tarafından yüksek teknoloji içeren bir hizmet almak bu noktada oldukça önemlidir. Klima gazının ne kadar doldurulacağı klimanın ömrü açısından önemlidir.

Klima gazını gereğinden fazla doldurmak klima kompresörü için iyi değildir. Hazneye fazladan doldurulan klima gazı kompresörü bozar. Bu durum daha yüksek tamir maliyetlerine neden olur. Bu nedenle oto klima gazı dolumu işlemini işin uzmanına yaptırmak büyük önem taşır. Tura Oto Lastik klima gazı dolumu işlemlerini eğitimli ve deneyimli ekibi ile sunmaktadır. Son teknolojik ürünlerle oto klima gazı dolumu yapan Tura Oto Lastik müşterilerine güvenilir hizmet sunarak üst düzey memnuniyeti amaçlar.

Araç klima gazı dolumu otomobil imalatçılarının tavsiye ettiği özelliklerde ve miktarlarda doldurulmalıdır.Tura Oto Lastik araba klima gazı dolumu hizmetini son teknolojik araçlarla ve otomobil üreticilerin belirlediği değerlerde yapar. Araç klima gazı fiyatları için Tura Oto Lastik şubelerinden bilgi alabilir ve hiç zaman kaybetmeden Klima gazı online randevu sistemi üzerinden randevunuzu oluşturabilirsiniz.